Biuro Projektów Tyczyński Wojtas

REALIZACJE - OBIEKTY MIESZKALNE I BIUROWE

Zespół mieszkaniowy domów jednorodzinnych i wielorodzinnych
ul. Norymberska
Kraków
Konstrukcja:

Inwestycja składa się z II etapów. Etap I obejmuje budynki A, B, C, etap II obejmuje budynek D.
Budynek A
Budynek A składa się z dwóch wzajemnie oddylatowanych części, zaprojektowano go jako 3-kondygnacyjny z antresolą i częściowym podpiwniczeniem. Podstawowa konstrukcja nośna: murowane ściany wzmocnione słupami i belkami żelbetowymi. Stropy, schody żelbetowe płytowe. Główną konstrukcję nośną dachu stanowią łukowe dĹşwigary stalowe oparte na zewnętrznych ścianach nośnych na żelbetowej belce gzymsowej, oraz w przekroju kalenicowym na wewnętrznej ścianie nośnej. Rozpiętości łuków ok. 12 m. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych oraz w części na płycie fundamentowej. Maksymalne wymiary poszczególnych jego części w osiach: segment I – 6,90 x 6,00 [m] segment II – 24,0 x 30,0 [m].
Budynek B, C.
Budynki B i C zaprojektowano jako budyneki 3-kondygnacyjne, podpiwniczone z antresolą. W części podziemnej obu budynków przewidziano miejsca postojowe. Wjazd do garażu podziemnego usytuowany jest pomiędzy budynkami B i C. Połączenie pomiędzy częściami podziemnymi bydynków B i C stanowi oddylatowany łącznik o wymiarach osiowych 16,2 x 11,5 [m]. Podstawowa konstrukcja nośna: murowane ściany wzmocnione słupami i belkami żelbetowymi. Stropy, schody żelbetowe płytowe. Główną konstrukcję nośną dachu stanowią łukowe dĹşwigary stalowe oparte na zewnętrznych ścianach nośnych na żelbetowej belce gzymsowej, oraz w przekroju kalenicowym na wewnętrznej ścianie nośnej. Rozpiętości łuków ok. 12 m. Posadowienie bezpośrednie na płycie fundamentowej.
Maksymalne wymiary poszczególnych budynków w osiach: budynkek B – 41,3 x 30,0 [m], budynkek C – 41,3 x 30,0 [m].
Budynek D.
Budynek D zaprojektowano jako budynek 4-kondygnacyjny, podpiwniczony z antresolą. W części podziemnej budynku przewidziano miejsca postojowe. Przewidziano dwa wjazdy do garażu podziemnego. Pierwszy od strony zachodniej, drugi od strony południowo-wschodniej. Budynek składa się z dziewięciu oddylatowanych segmentów (6 czterokondygnacyjnych i 3 jednokondygnacyjne oraz dziedzińca z podpiwniczeniem). Podstawowa konstrukcja nośna: murowane ściany wzmocnione słupami i belkami żelbetowymi. Stropy, schody żelbetowe płytowe. Główną konstrukcję nośną dachu stanowią łukowe dĹşwigary stalowe oparte na zewnętrznych ścianach nośnych (na żelbetowej belce gzymsowej). Posadowienie bezpośrednie na płycie fundamentowej.
Maksymalny wymiar budynku w osiach wynosi ok. 38,8 x 125,9 [m].

Kubatura:
Powierzchnia:
Etap realizacji:zrealizowany
Architekt:Studio Projektowe Oleksy & Polaczek