Biuro Projektów Tyczyński Wojtas

REALIZACJE - OBIEKTY UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Integracyjne Centrum Dydaktyczno-Sportowe
ul. Staszica
Łomianki
Główny projektant: dr inż. arch. Jan Wrana

Konstrukcja:

Realizacja zadania została podzielona na dwa etapy. Etap I obejmował budowę budynku gimnazjum z węzłem technologicznym. Etap II zawierał budynek hali sportowej,basenu, auli oraz bursy z łącznikiem w postaci galerii.
Budynek gimnazjum.
Budynek 2 kondygnacyjny, niepodpiwniczony z poddaszem nieużytkowym. Konstrukcję nośną budynku stanowi układ żelbetowych stropów i murowanych ścian wykonanych z pustaków ceramicznych, uzupełniony żelbetowymi belkami i słupami. WięĹşba drewniana tradycyjna. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Budynek technologiczny.
Budynek 2 kondygnacyjny, niepodpiwniczony. Konstrukcję nośną stanowią żelbetowy strop, układ żelbetowych belek i słupów oraz murowanych ścian wykonanych z pustaków ceramicznych. Konstrukcję nośną dachu stanowią stalowe dĹşwigary kratowe o rozpiętości 18.00 m połączone w sposób przegubowo nieprzesuwny ze słupami żelbetowymi. Rozstaw dĹşwigarów co 6.00m, 7.20m. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Budynek bursy.
Konstrukcja jak budynek gimnazjum.
Łącznik.
Wysokość łacznika 2 kondygnacje. Budynek niepodpiwniczony. Konstrukcję nośną łącznika stanowi układ żelbetowych stropów, słupów i belek oraz począwszy od poziomu +3.96m, ścian murowanych z elementów ceramicznych. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Budynek auli.
Budynek 2 kondygnacyjny, niepodpiwniczony. Konstrukcję nośną stanowią żelbetowy strop, żelbetowa płyta widowni, układ żelbetowych belek i słupów oraz murowanych ścian wykonanych z pustaków ceramicznych. Konstrukcję nośną dachu stanowią stalowe dĹşwigary kratowe o rozpiętości 18.00 m połączone w sposób przegubowo nieprzesuwny ze słupami żelbetowymi. Rozstaw dĹşwigarów7.20m. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Budynek basenu.
Budynek 2 kondygnacyjny (lokalnie na styku z budynkiem hali sportowej trzykondygnacyjny). Konstrukcję nośną dachu stanowią dĹşwigary wykonane z drewna klejonego rozstawione co 6.30m o rozpietości 30m połączone w sposób przegubowy ze słupami żelbetowymi. Konstrukcję nośną budynku stanowi układ żelbetowych belek i słupów oraz ścian połaczonych żelbetowymi stropami, uzupełniony ścianami wykonanymi z elementów ceramicznych.
Budynek hali sportowej.
Zaprojektowanojako jednokondygnacyjny, lokalne na styku z basenem jako trzykondygnacyjny.Konstrukcję nośną dachu stanowią dĹşwigary wykonane z drewna klejonego rozstawione co 6.30m o rozpietości 43.3m połączone w sposób przegubowy ze słupami żelbetowymi. Konstrukcję nośnątrybun stanowi układ żelbetowych belek i słupów oraz ścian połaczonych żelbetowymi stropami, uzupełniony ścianami wykonanymi z elementów ceramicznych.

Kubatura:
Powierzchnia:
Etap realizacji:zrealizowany
Architekt:dr inż. arch. Jan Wrana