Biuro Projektów Tyczyński Wojtas

REALIZACJE - OBIEKTY PRZEMYSŁOWO-HANDLOWE

Magazyn centalny i siedziba firmy TIM S. A.
wraz z obiektami towarzyszącymi
Siechnice k.Wrocławia
Konstrukcja:

Inwestycja składa się z budynków: biurowego,socjalno-biurowego, hali magazynowej, wiaty, garażu oraz kilku zbiorników.
Budynek biurowy:
Budynek zaprojektowano jako jednopiętrowy w osiach A do I z oddylatowaną częścią parterową w osi od I do W. Posadowienie bezpośrednie na ławach i stopach fundamentowych. Budynek niepodpiwniczony. Podstawowym elementem nośnym obydwu części budynków jest układ płytowo słupowy. Maksymalne wymiary budynku w osiach ścian parteru: 39,2m x 54,60m. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Budynek socjalno-biurowy:
Budynek biurowo-socjalny zaprojektowano jako dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony z płaskim dachem. Ściany nośne murowane (Ytong), stropy, belki, schody, słupy - żelbetowe. Wymiary budynku w osiach ścian nośnych: 47,40m x 12,00m. Ze względów przeciwskurczowych w rejonie osi 7, budynek podzielony dylatacją. Budynek dylatowany od hali magazynowej. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Hala magazynowa:
Halę magazynową zaprojektowano jako parterową, przestrzenną ramę stalową z dachem dwuspadowym. Konstrukcja zaprojektowana ze spawanych blachownic z znacznej części o zmiennym liniowo przekroju. Dla ograniczenia przemieszczeń poziomych słupy ram utwierdzone w fundamentach. Wymiary projektowanej hali w osiach: 108,00m x 96,00m. Wysokość hali liczona do krawędzi attyki 12,95m. Rozstaw ram nośnych w kierunku poprzecznym: 6,00m; w kierunku podłużnym: 24,00m. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Wiata stalowa:
Wiatę zaprojektowano jako stalową , dwuprzęsłową ramę o rozpiętości naw 6.00 i 12.00m. Wiata składa się z 3 ram. Rozstaw ram 5.60, 5.70m. Posadowienie bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Garaż:
Garaż zaprojektowano jako stalową, jednonawową halę o rozpiętości nawy licząc po zewnętrznych licach słupów 10.00. Rozstaw ram co 5.00. Dach jednospadowy osłonięty attyką.. Konstrukcja zaprojektowana z profili walcowanych. Wymiary projektowanej hali w osiach: 10,00m x 30,00m. Wysokość hali liczona do krawędzi attyki 6,35m. Posadowienie hali bezpośrednie na stopach i ławach fundamentowych.
Zbiorniki:
Zaprojektowano żelbetowe fundamenty pod zbiornik wody ppoż. „VULCAN” poj. 598m3, fundament pod zbiornik podziemny oleju napędowego o poj.V=3000 l, komorę zasuw i zbiornik retencyjny.

Kubatura:
Powierzchnia:15 000 m2
Etap realizacji:zrealizowany
Architekt:APA Baza Architekci Sp. z o.o.